جراحی زیبایی ابرو

افتادگی ابرو ناشی از عوامل مختلف است و روی زیبایی ابرو و چشم تاثیر عمده دارد. زیبایی ابروها برای مردان و زنان متفاوت است. بعلت بالا رفتن سن و شل شدن بافتهای نگهدارنده پوست درنواحی ابرو پیشانی و بخش فوقانی صورت پوست قوام خود راازدست داده و افتادگی پوست دراین نواحی مشاهده می شود. افتادگی ابرو باعث آویزان شدن پوست درپلکها می شود که منجر به تظاهر همزمان افتادگی پلک و پف پلک میشود.

علایم افتادگی ابرو

بعلت افتادگی و سنگینی ابرو و پیشانی بر روی پلکها فرد باعضلات پیشانی سعی در بالا کشیدن ابرو میکند تاسنگینی روی چشمها راکاهش دهد. این امر باعث چین و چروکهای عمیق درناحیه پیشانی میشود که نیاز به تزریق بوتاکس دارد. كاهش ميدان بينايي فوقاني از علائم ديگر است.

پزشکان تیم تخصصی منتخب دایامدتور نیز روش لیفت ابرو با نخ را تایید نمی نمایند و از نظر ایشان روش ارجح در لیفت ابرو دایمی لیفت ابرو با آندوسکوپ است. 

در روشهای موقت لیفت ابرو بهتر است از تزریق بوتاکس و فیلر استفاده شود. کاشت ابرو در موارد خاصی پیشنهاد میشود. گاهی در حین عمل جراحی بلفاروپلاستی (جراحی پف پلک ) میتوان با بخیه سبب پیشگیری از افتادگی بیشتر ابرو انجام داد.

جراحی زیبایی ابرو (لیفت ابرو)

درمان قطعی عمل جراحی لیفت ابرو ( لیفت آندوسکوپی ابرو) با یا بدون عمل بلفاروپلاستی (جراحي پف پلک) و یا جراحي افتادگی پلک می باشد.

لیفت ابرو بدون جراحی قابل انجام است. انواع لیفت ابرو را می توان به صورت زیر تقسیم بندی نمود :

  • لیفت ابرو با نخ
  • لیفت ابرو با لیزر
  • لیفت ابرو با بوتاکس

کشیدن ابرو با این روشها تا 3-4 ماه دوام دارد.

لیفت ابرو با نخ

هزینه و عوارض لیفت ابرو با نخ سبب شده است که بسیاری از جراحان پلاستیک و بخصوص جراحان زیبایی چشم این روش را انجام ندهند