آسمان‌های تهران زیر سلطه یک برج زیبا و نمادی متفاوت از تهران است که در غرب تهران قرار گرفته ولی از همه جای تهران به راحتی قابل مشاهده است. برج میلاد تهران برجی چند منظوره است که امروز عنوان ششمین برج بلند دنیا و هفدهمین سازه بلند و مسنقل در دنیا را در اختیار دارد. ارتفاع برج میلاد با آنتنی که بالای آن نصب شده به ۴۳۵ متر می‌رسد. ارتفاع برج میلاد در حدود نصف برج خلیفه است. جالب است بدانید که ارتفاع برج خلیفه به ۸۲۸ متر می‌رسد.
معماری و الگوی برج میلاد بسیار شبه برج منارا در کوالالامپور در مالزی است. بیشترین قطر برج میلاد مربوط به ساختمان راس آن است که در ارتفاع ۲۸۰ متری زمین قرار گرفته و قطر آن ۶۰ متر است. این برج نه فقط عملکردهای مخابراتی و تلویزیونی در تهران را تقویت کرده، بلکه کاربردهای تفریحی، فرهنگی، هنری، تجاری و خدماتی بسیاری دارد. سکوی دید باز، گنبد آسمان، موزه سکه و مشاهیر، فودکورت و رستوران‌های بسیار خوب، سالن همایش و… از جمله مکان‌هایی است که در داخل یا محوطه کناری این برج زیبا قرار گرفته. با ما همراه شوید تا نگاهی دقیق‌تر به امکانات تفریحی و جذاب برج میلاد بیندازیم.

 درست است که تهران در حدود ۲۳۰ سال تاریخ دارد، اما در همین مدت پیشرفت‌های تهران و امکاناتی رفاهی که در این شهر بزرگ به وجود آمده، تهران را تبدیل به یک قطب گردشگری و تفریحات جذاب در ایران کرده است. قبلا درباره تفریح در بام لند و توچال برایتان مطلب نوشته‌ایم. حالا قصد داریم تا برج میلاد تهران و تمام تفریحاتی که در کنار ششمین برج بلند دنیا می‌توانید انجام دهید را معرفی کنیم.

بلندترین برج تهران داستان طولانی‌ای دارد. مردم تهران بیش از یک دهه شاهد ساخت این برج بودند. کلنگ ساخت برج میلاد که نام آن در ابتدا برج یادمان بود، در سال ۱۳۷۶ زمین خورد و ۱۱ سال طول کشید تا این برج خاص در شمال غربی تهران افتتاح شود. محمد باقر قالیباف شهردار وقت تهران، نقش مهمی در اتمام این پروژه ایفا کرد. او با نصب یک روز شمار دیجیتالی، زمانی برای افتتاح برج میلاد تعیین کرد و توانست در مدت ۳۰ ماه ۶۰ درصد پروژه ساخت را طی کند و کار را به اتمام برساند. این برج سرانجام در مهر ماه سال ۱۳۸۷ افتتاح شد و حالا تبدیل به یکی هیجان انگیزترین و لوکس‌ترین مقاصد گردشگری در تهران شده است.

معماری برج میلاد

برج میلاد تهران به عنوان یکی از جذاب‌ترین سازه‌های ایران، از معماری منحصربه‌فرد و دقت ساخت بسیار بالایی برخوردار است. هر بلاک بتنی به کار رفته در این ساختمان و هر جوش انجام شده، شناسنامه مخصوص خود را دارد. وزن این سازه در حدود ۱۵۰ هزار تن است و ۱۷ هزار متر مکعب شیشه در استفاده از آن به کار رفته است. دقت ساخت این برج منجصر به‌فرد است. ابزارهایی در قیمت پی و بدنه این برج به کار رفته که تا به صورت دقیق عملکرد نیروهای وارد شده بر ساختمان را بررسی کنند. این برج دربرابر جریان‌های هوا تا سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت و تندبادهای لحظه‌ای تا سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت مقاوم است.

معماری و شکل برج میلاد طوری است که از سه ساختمان اصلی تشکیل شده. ساختمان پای برج میلاد که به ساختمان لابی هم معروف است، شفت یا بدنه اصلی که با آسانسورهای پرسرعتی که داخل آن نصب شده، ارتباط با بالای برج میلاد را برقرار می‌کند و بالاخره ساختمان بالای برج که به «راس» معروف است و جذابیت اصلی برج میلاد به بودن در این ساختمان خلاصه می‌شود. در ادامه قصد داریم به به طور مفصل شما را با این سه ساختمان آشنا کنیم.

ساختمان پای برج میلاد (لابی)

این ساختمان در قسمت پایینی برج میلاد قرار گرفته و ۶ طبقه دارد. وسعت این ساختمان در حدود ۱۷ هزار متر مربع است. طبقه‌های اول، دوم و زیر طبقه همکف متعلق به امکانات تاسیساتی و مرکز داده‌های برج است. طبقه همکف از محل پذیرش بازدید کنندگان از برج میلاد است. مرکز خرید برج میلاد در این قسمت قرار گرفته و  ۸۳ واحد تجاری را در خود جای داده. این مرکز خرید همه روزه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ برای عموم مردم باز است. در طبقات بعدی این ساختمان رستوران، کافه تریا و یک نمایشگاه هم قرار گرفته.

بدنه اصلی

بدنی اصلی برج میلاد که به شفت هم معروف است، فقط برای عبور تاسیسات و آسانسورهای پرسرعت طراحی شده. ۶ آسانسور در این ساختمان تعبیه شده که ساختمان لابی را به ساختمان راس وصل می‌کند. البته سنسورهایی مانند سنسور اندازه گیری آلودگی هوا و دوربین‌های کنترل ترافیک هم در این قسمت نصب شده اند.

ساختمان بالای برج (راس)

سازه ۲۱۰۰ تنی و بالایی برج میلاد که مهم‌ترین بخش برج هم به حساب می‌آید، ساختمان بالای برج نام دارد. این ساختمان لقب «بزرگ‌ترین سازه راس» در بین همه برج‌های مخابراتی دنیا را با خود به یدک می‌کشد. ساختمان راس برج میلاد ۱۲ طبقه تشکیل کشده و ۱۲ هزار متر مربع وسعت دارد. بیشتر قطر برج میلاد ۶۰ متر است که در این ساختمان و در ارتفاع ۲۸۴ متری واقع شده. این سازه از دو قسمت اصلی تشکیل شده که سبد فلزی و سازه فوقانی نام دارند.

طبقه اول این ساختمان منطقه‌ای امن در مواقع آتش سوزی و بحران است و در طبقه دوم و سوم هم تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان قرار گرفته. بخش‌هایی مثل گنبد آسمان، سکوی دیده باز، سکوی دید بسته و رستوران گردان برج میلاد که مهم‌ترین امکانات برج به حساب می‌آیند، در این سازه قرار گرفته‌اند.

برج میلاد چند پله دارد؟

احتمالا این سوال در ذهن شما شکل گرفته که چنین برج بلندی چند پله دارد؟ برج میلاد ۱۶۹۳ پله دارد. رکورد مدت زمان طی کردن این پله‌ها ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه است که توسط آقای احد اسدی ورزشکار ماراتن ایران شکسته شد. رکورد قبلی هم متعلق به خود آقای اسدی بود که در سال ۱۳۹۰ توانسته پود پله‌ های برج میلاد را طی ۱۰ دقیقه و ۴۹ ثانیه طی کند.

برج میلاد چند طبقه است؟

بسیاری در ذهن‌شان این سوال به وجود آمده که برج میلاد چند طبقه است؟ یا برج میلاد چند پله دارد؟ برای جواب دادن به این سوال در مورد معماری و ساختار این بیشتر برایتان توضیح دهیم. ساختمان پای برج (لابی)، بدنه اصلی و ساختمان بالای برج (راس) این سه قسمت را تشکیل می‌دهند که هر کدام کاربری و کارایی خاص خود را دارند.

ارتفاع برج میلاد

ارتفاع برج میلاد ۴۳۵ متر است و از همه جای تهران قابل مشاهده است. این برج، بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی در دنیاست. برج میلاد نوزدهمین برج بلند و نامتکی در دنیا به شمار می‌رود.

گردش در برج میلاد

برج میلاد تهران به عنوان اصلی‌ترین نماد تهران از امکانات تفریحی بسیار خوبی برخوردار است. به همین دلیل گردش در برج میلاد سال‌هاست که به یکی گزینه‌های تفریح در تهران تبدیل شده. برج ۴۳۵ متری میلاد هم به خوبی به این نیاز پاسخ داده و امکانات گردشگری بسیار خوبی را برای تفریح شما تدارک دیده. گنبد آسمان، سکوی دید باز، سکوی دید بسته، مرکز همایش‌ های بین المللی برج میلاد، موزه سکه و موزه مشاهیر از جمله امکانات جذاب گردشی این برج هستند که در ادامه قصد معرفی آن‌ها را داریم.

گنبد آسمان

گنبد آسمان

گنبد آسمان با داشتن نقاشی و هنرهایی که نماد تاریخ کهن ایران است در ارتفاع ۳۰۱ متری برج میلاد، یکی از خاص‌ترین نماهای تهران را به نمایش می‌دهد.

تراز ۳۰۱ متری برج میلاد یکی از هیجان انگیز‌ترین بخش‌های برج میلاد تهران است. گنبد آسمان در آخرین طبقه ساختمان راس برج که دسترسی آن برای عموم آزاد است، قرار گرفته. این گنبد ۱۳ متری با دیواره‌های شیشه‌ای نه فقط یکی از خاص‌ترین نماهای تهرانرا به نمایش می‌گذارد، بلکه با داشتن محیطی دلنشین، نمایشگر تاریخ چندین هزار ساله ایران است.

تمام نقاشی‌ها و هنرهایی که در گنبد آسما مشاهده می‌کنید، در حقیقت مجموعه‌ای کامل از نمادهایی از تاریخ کهن ایران است. مسیر جذاب تکامل و هنر ایرانی از دوران ایران باستان تا دوران اسلامی را می‌توانید روی دیواره‌های زیبای گنبد آسمان مشاهده کنید. گنبد آسمان که محفل همایش‌هایی مانند شب شعر هم هست توسط رضا یحیایی ساخته شده.

سکوی دید باز و سکوی دید بسته

از سکوی دید باز برج میلاد و در یک هوای صاف تهران را به شکلی کاملا متفاوت خواهید دید.

سکوی دید باز برج میلاد

تماشای تهران از بلندای برج میلاد به خصوص در یک هوای پاک و تمیز یا شب‌های زیبای تهران، لذت خاص خودش را دارد. سکوی دیده باز و سکوی دیده بسته این لذت را نه فقط به بهترین شکل ممکنه فراهم کرده‌اند، بلکه دیدی ۳۶۰ درجه از تهران را در اختیار شما قرار می‌دهند که در نوع خود منحصر به فرد است.

سکوی دید باز برج میلاد در طبقه هفتم ساختمان بالای برج و در اتفاع ۲۸۵ متری، خودنمایی می‌کند. جایی که شما می‌توانید از کافه تریای برج لذت ببرید و در محوطه باز این طبقه قدم بزنید و از چشم اندازهای ناب تهران لذت ببرید. در سکوی دید باز دوربین‌هایی نصب شده تا از تصاویری واضح‌تر و نزدیک‌تر از تهران را تماشا کنید.

مرکز همایش های بین المللی برج میلاد

مرکز همایش‌های برج میلاد میزبان بسیاری از کنسرت‌ها و همایش‌های مهم در تهران است.

مرکز همایش‌های برج میلاد میزبان بسیاری از کنسرت‌ها و همایش‌های مهم در تهران است.

مرکز همایش‌های برج میلاد با داشتن ۶ تالار یکی از منحصر به فردترین مراکز همایش در تهران و ایران است. سالن اصلی این مرکز که سالن حافظ نام دارد، با داشتن ۱۶۰۰ نفر ظرفیت میزبان بسیاری از همایش‌های مهم کشور و کنسرت‌ها بوده. سالن حافظ در ۲ طبقه ساخته شده و مهجز به به روزترین سیستم‌های صوتی و سینمایی است. این مرکز در کنار تالار وحدت، سالن میلاد نمایشگاه بین و المللی و برج آزادی یکی از مراکز مهم برگزای کنسرت است. مرکز همایش های برج میلاد با استفاده از نیروی مجرب و متخصص انواع روادیدهای کشوری و بین المللی را به بهترین شکل ممکن برگزار می‌کند.

موزه مشاهیر

موز مشاهیر

موز مشاهیر

موزه مشاهیر ایران در طبقه پنجم ساختمان راس و در ارتفاع ۲۷۱ متری برج میلاد قرار گرفته. این موزه بسیار زیبا کلکسیونی از مجسمه‌های سیلیوکنی مشاهیر ایران است که توسط دکتر علیرضا خاقانی ساخته‌ شده‌اند. این موزه، اولین موزه‌ای است که در آن تندیس مشاهیر ایران زمین قرار گرفته و شما در کنار آن‌ها می‌توانید عکس یادگاری بگیرید و ساعاتی خوش را سپری کنید. مجمسمه‌هایی از ستارخان، جلال آل احمد، سیمین دانشور، پروفسور حسابی، پروین اعتصامی، جهان پهلوان تختی، کمال الملک، شهریار، مصطفی چمران و… به این طبقه از برج میلاد حس و حال خاصی داده‌اند که تماشای آن را حتما به شما توصیه می‌کنیم.

موزه سکه

دوست دارید تا سکه‌های مختلف در تاریخ‌ ایران را مشاهده کنید؟ پس باید سری به موزه سکه برج میلاد بزنید. این موزه در طبقه چهارم ساختمان راس وجود دارد و میزبان انواع سکه‌های باستانی از دوره‌های مختلف ایران مانند هخامنشی، ساسانی، اشکانی، زند و قاجار است. جالب اینجاست که تمام این سکه‌ها توسط یک کلکسیونر علاقمند جمع شده و حالا در دسترس عموم قرار گرفته تا هر چه بیشتر با فرهنگ و تمدن ایران زمین آشنا شوند.

موزه هدایا و دست نوشته‌های شهرداری تهران

این موزه در طبقه چهارم ساختمان بالای برج میلاد (ساختمان راس) و در سکوی دید بسته قرار گرفته. دست نوشته‌های قدیمی ایران و همینطور هدایایی در دوره‌های مختلف به شهرداری اهدا شده در موزه قرار گرفته‌اند. هدف از به‌وجود آمدن این موزه آشنایی مردم و گردشگران با تاریخچه شهرداری تهران است. شما می‌توانید هدایایی ارزشمند که شهرداری در دوره‌های مختلف اهدا شده است را ببینید.

رستوران گردی در برج میلاد

برای رستوران‌ گردی در برج میلاد، گزینه‌های بسیار خوبی دارید. شما با هر بودجه و سلیقه‌ و حالتی می‌توانید در برج میلاد از خوشمزه‌های متنوع لذت ببرید. چه بخواهید روی زمین غذا میل کنید یا بر فراز برج میلاد از غذاهایی هیجان انگیز لذت ببرید، برج میلاد پیشنهادهای خاصی را برای شما خواهد داشت که بهترین‌های آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

رستوران سنتی ایوان برج میلاد

نمایی از رستوران سنتی ایوان در کنار برج میلاد

 اگر به دنبال یک رستوران سنتی و در عین حال لوکس و مدرن در تهران هستید، رستوران ایوان برج میلاد یک گزینه بسیار ایده آل برای شماست. فضایی مدرن در کنار غذاهای ایرانی دلچسب، موسیقی زنده و فضای باز و دیدی زیبا از تهران باعث شده تا این رستوران به یکی از جذاب‌ترین رستوران‌های سنتی در تهران تبدیل شود. فضای رستوران سنتی ایوان برج میلاد ترکیبی از المان‌های سنتی و مدرن دارد و فضایی بسیار خوبی را در کنار این برج شکل داده. رستوران ایوان برج میلاد تلفیقی خوش طعم و خوش رنگ از غذای سنتی و لذیذ ایرانی را برای شما فراهم می‌کند.

کافه ویونا

تجربه قهوه‌های خوشمزه کافه ویونا در ارتفاع ۲۶۶ متری سطح زمین همشه لذت‌بخش است.

اگر قصد دارید تا در ارتفاع ۲۶۶ متری برج میلاد از یک نوشیدنی گرم به همراه یک قطعه کیک رد ولوت لذت ببرید، حتما سری به کافه ویونا در برج میلاد بزنید. کافه ویونا به خاطر کیفیت عالی قهوه‌ها و نوشیدنی‌های گرم که از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است، تبدیل به کافی پرطرفدار در تهران شده. بهترین ویژگی کافه ویونا استفاده از قهوه خاص و خوشمزه LA SEMUSE Swiss coffee است. این قهوه یکی از بهترین قهوه‌های موجود در اروپا و دنیاست و طعم بسیار خوبی دارد. اگر اهل کافه گردی هستید، حتما سری به این کافه خاص در تهران بزنید.

فودکوردت برج میلاد

 این فودکورت در طبقه چهارم ساختمان لابی برج میلاد واقع شده. با این حال باز هم چشم اندازهای ویژه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. در فودکورت برج میلاد رستوران‌های جذاب و خاصی وجود دارند که می ‌توانید از انواع غذاهای فست فود و خاص لذت ببرید.

رستوران گردان برج میلاد

 این رستوران جذاب‌ترین بخش رستوران گردی در برج میلاد است. این رستوران در ارتفاع ۲۷۶ متری برج میلاد، از دو بخش ثابت و متحرک برخوردار است. بخش متحرک هر یک ساعت، یه دور کامل به دور بخش ثابت می‌زند. انواع غذاها و نوشیدنی‌های خاص ایرانی و فرنگی را می‌توانید در بوفه منحصر به فرد رستوران گردان برج میلاد نوش جان کنید. تماشای غروب خورشید و نوش جان کردن یک شامل دلچسب به همراه دوستان و آشنایان، به راحتی یکی از خاطره انگیزترین شب‌های شما را خواهد ساخت.

تفریحات جذاب در برج میلاد

برج میلاد فقط یک نماد زیبا در تهران نیست. درست است که یکی از اهداف اصلی برج میلاد ایجاد فضایی لازم برای کارایی مخابراتی و تلیویزونی بوده، ولی اکنون این برج تبدیل به یک برج چند منظوره شده. یکی از کاربردهای خوب این برج، تبدیل شدن به جاذبه‌ای گردشگری در تهران است. در کنار برج، انواع رستوران‌ها و مراکز تفریحی به وجود آمده که تا ساکنان تهران و کسانی که به تهران سر می‌زنند در کنار دیدن برجی زیبا، تفریح هم داشته باشند. برج میلاد اکنون برجی فرهنگی، هنری، خدماتی و تجاری است. رستوران گردان، دلفیناریوم برج میلاد، کافه ویونا، رستوران ایوان، اتاق فرار، پینت بال، سینما، زیپ لاین، پل معلق و… باعث شده تا همه روزه هزاران نفر از این برج زیبا دیدن کنند و از امکانات آن استفاده کنند.

دلفیناریوم برج میلاد

دلفیناریوم برج میلاد، بزرگ‌ترین دلفیناریوم غیر ساحلی خاورمیانه

تنها یک جا در تهران وجود دارد که می‌توان در آن دلفین دید و آن‌هم در قسمت غربی برج میلاد است. دلفیناریوم برج میلاد تنها دلفیناریوم غیر ساحلی خاورمیانه و مرتفع ترین دلفیناریوم دنیاست و هر روز با دو دلفین دوست داشتنی‌اش یعنی آلفا و کاسیا به همراه یک شیر دریایی، لحظاتی شاد را برای همه خلق می‌کنند. این دلفیناریوم ۱۲۰۰ نفر ظرفیت ۳۲۰۰ متر مربع مساحت دارد و از استانداردهای بین المللی و خاصی برخوردار است. تکنولوژی شبیه سازی اوقیانوس زندگی را برای دو دلفین و یک شیر دریایی مهیا کرده تا انجام حرکات اکروباتیک و زیبا شما را به وجد بیاورند.

شما می‌توانید در کنار دیدن نمایش‌های شاد در دلفیناریوم، از عکاسی و نقاشی با دلفین‌ها هم لذت ببرید. شنا با دلفین‌ها یکی دیگر از خدمات بسیار هیجان انگیز دلفیناریوم برج میلاد است و کسی نیست که بگوید که شنا با این حیوان‌های دوست داشتنی لذت بخش نیست. دلفیناریوم برج میلاد محیطی را فراهم کرده تا شما بتوانید از همه این تفریحات خاص و زیبا لذت ببرید. فراموش نکنید که این مجموعه سیرک یا باغ وحش نیست و از این حیوان‌های ارزشمند به خوبی مراقبت و محافظت می‌شود.

زیپ لاین برج میلاد

زیپ لاین برج میلاد تهران

چه حسی دارید وقتی از ارتفاع ۳۰ متری سطح زمین، ۱۵۰ متر پرواز کنید و سپس فرود بیایید. چنین حس خوبی را می‌توانید از زیپ لاین برج میلاد تجربه کنید. لذت پرواز، از جمله تجربه‌هایی است که خیلی ها دوست دارند آن را داشته باشند. برج میلاد هم سعی کرده تا این تجربه را به بهترین شکل ممکن برای شما میسر کند. شما می‌توانید با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت فاصله ۱۵۰ متری را طی کنید و لذت ببرید. ایمنی در این زیپ لاین به خوبی رعایت شده و تجهیزات ایمنی به صورت کامل به شما ارائه می‌شود.  اگر هوس تجربه یک پرواز خاص و جذاب در دل تهران کرده‌اید، حتما سری به زیپ لاین برج میلاد بزنید تا دوباره با حس ناب گردش آدرنالین در خون‌هایتان آشتی کنید.

پل معلق

آیا شهامت راه رفتن روی یک پل معلق را دارید؟ پل معلق برج میلاد، اولین و مرتفع‌ترین پل معلق چوبی در تهران است که طول آن ۱۰۰ متر و ارتفاع آن ۳۰ متر از سطح زمین است. این پل در کنار زیپ لاین برج میلاد قرار گرفته. البته هیچ جای نگرانی‌ای وجود ندارد. این پل کاملا مطمئن است و تمامی نکات ایمنی در آن رعایت شده. کافی است محکم بایستید و راه بروید و از راه رفتن روی یک پل معلق لذت ببرید.

کاربازیا

برج میلاد برای کودکان هم امکانات تفریحی بسیاری خوبی را در نظر گرفته. کاربازیا محلی برای یاد دادن کار گروهی، خلاقیت و البته مسئولیت پذیری به کودکان است. کاربازیا با هدف آشنایی کودکان با فرهنگ کار و تلاش در طبقه منفی یک برج میلاد قرار گرفته و سعی می‌کند تا توانایی‌های فردی و جمعی کودکان را پرورش دهد. کاربازیا غرفه‌های متنوعی دارد. هر کدام از این غرفه‌ها کارها و شغل‌های مختلف را به کودکان معرفی می‌کند. کارگاه صنایع دستی، خانه آشپزی، نواهنگ، آزمایشگاه، تعمیرگاه، اداره پست، سوپر مارکت، اتاق جشن تولد، پلیس، بیمارستان و اورژانس، آتش نشانی، مرکز خلاقیت و روباتیک، استودیو خبر، آکادمی هوانوردی و … جمله این این غرفه‌ها است.

این مجموعه با الگو گرفتن از تجربه‌های موفق جهانی و توجه به از شرایط فرهنگی، ملی و مذهبی کشور طراحی و بهره برداری شده است. این محیط برای کودکان ۳ تا ۱۳ سال تدارک دیده شده و تجربه کار در قالب مشاغل مختلف و شبیه سازی شده با هدف آشنایی با فرهنگ کار و تلاش و همچنین رشد و پرورش توانایی های فردی و جمعی کودک، محور اصلی آن است.

اتاق فرار (اسکیپ روم انیگما)

بازی فرار از اتاق یکی از محبوب‌ترین بازی‌های واقعی در دنیاست. اتاق فرار در اصل یک بازی فیزیکی ماجراجویی است که در غالب گروه‌های ۴ تا ۶ نفره برگزار می‌شود. بازیکنان وارد یک اتاق می‌شوند و در پشت آن‌ها قفل می‌شود. شما ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا با پیدا کردن سرنخ‌ها، معماهای مختلف را حل کنید و از اتاق خارج شوید. برای حل کردن معما نیاز به هوش فوق العاده‌ای نیست. فقط کافیست با کار گروهی و کمی خلاقیت و استدلال، معماها را حل کنید و از اتاق خارج شوید.

اتاق فرار برج میلاد (اسیک روم انیگما) یکی از حرفه‌ای ترین اتاق فرارهای تهران است. این مجموعه توانسته با تشکیل تیمی خلاق و توانمند، محیطی جذاب و سحر آمیز برای گذراندن ساعتی پر از هیجان به همراه با حل معماهای خاص برای شما خلق کند. اتاق فرار انگیما ۶ سناریو و اتاق فرار مختلف دارد. کلبه وحشت، قل مرموز، تسخیر، روانی و آرزو اتاق‌های اسکیپ روم انیگما است و هر کدام بسته به نوع اتاق و سناریو از هیجان، معما و ترس و فعالیت بدنی مختلی برخوردارند. تمام این اتاق‌های از استاندارهای بین المللی از جهت طراحی پلان بازی و طراحی داخلی برخوردار هستند تا حس واقعی بودن را به بهترین شکل به شما القا کنند.

پینت بال برج میلاد

باشگاه پینت بال برج میلاد در ضلع جنوبی غربی برج میلاد و با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع قرار گرفته. این باشگاه پینت بال یکی از مجهزترین و بهترین باشگاه‌های پینت بال در تهران است. زمین این باشگاه از چمن مصنوعی استفاده می‌کند و از استانداردهای انجمن پینت بال ایران و ورزش‌های همگانی بهرمند است. چیدمان مانع‌ها که بر اساس استانداردهای جهانی صورت گرفته یکی از نقاط قوت پینت بال برج میلاد است. در این باشگاه می‌توانید سناریوهای مختلفی استفاده کنید. فتح تک برچم یا ۳ پرچم، فتح زمین دشمن، رهایی مواضع تسخیر شده و آزادسازی شهر از جمله سناریوهای محبوب در بین شرکت کنندهاست.

محمد عباس زاده، بازیکن تیم ملی پینت بال ایران به عنوان ناظر و مربی در این باشگاه فعالیت می‌کند، تا به بالا بردن سطح بازی‌ها، کمک فراوانی کند. رختکن مجزا برای بانوان و آقایان، امکان بازی به صورت خانوادگی، نورپردازی فوق العاده در شب و استفاده از موسیقی‌های هیجان انگیز از دیگر امکانات پینت بال برج میلاد است.